ДПС: З ДОПОМОГИ ПО ЧАСТКОВОМУ БЕЗРОБІТТЮ УТРИМУЮТЬСЯ ПОДАТКИ!
Перевірки,  Податки

ДПС: з допомоги по частковому безробіттю утримуються податки!

Допомога по частковому безробіттю у зв’язку з вимушеним скороченням робочого часу працівників під час карантину передбачена ст. 471 Закону України «Про зайнятість» від 05.07.2012 р. № 5067-VI. Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затверджений постановою КМУ від 22.03.2020 № 306.  

Зазначена допомога надається за зверненням до центру зайнятості роботодавця для її виплати працівникам. Нікого навіть думки не виникало, що допомога по частковому безробіття може бути ще й об’єктом оподаткування. Логічно  було б не оподатковувати зазначену суму допомоги на підставі пп. 165.1.1 ПКУ як виплату, отриману з фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування. Проте не в нашій державі.

ДПС наполягає, що  допомога по частковому безробіттю на період карантину під час виплати працівнику оподатковується ПДФО й військовим збором на загальних підставах на підставі пп. 164.2.20 ПКУ.

Зважаючи на те, що страхувальник, який виплачує  допомогу по частковому безробіттю, не нараховує її, а лиш отримує й виплачує кошти, отримані з центру зайнятості, то твердження досить спірне. Про іншого від фіскального органу годі чекати, адже бюджет треба наповнювати. Це роз’яснення можна знайти в Базі податкових знань (категорія 103.02)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *