З КВІТНЯ ЗАРПЛАТА НАРДЕПІВ, СУДДІВ І БЮДЖЕТНИКІВ НЕ БІЛЬШЕ 47230 ГРН?!
Кадри і зарплата

З квітня зарплата нардепів, суддів і бюджетників не більше 47230 грн?!

У квітні 2020 були Законом України від 13.04.2020 р. № 553-ІХ суди внесені зміни до Закону України «Про Державний бюджет на 2020 рік». Оновлена ст. 29 Закону про Держбюджет встановлює обмеження зарплати бюджетникам на період з квітня і до кінця місяця, в якому відмінений карантин. На що звернути увагу?

По-перше, дане обмеження (не більше 47230 грн.) застосовується при нарахуванні зарплати, суддівської винагороди, грошового забезпечення відповідно народним депутатам України, суддям, суддям КСУ, членам Вищої ради правосуддя, членам Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, прокурорам, працівникам, службовим і посадовим особам НБУ, а також іншим службовим і посадовим особам, працівникам, умови та розміри оплати праці яких регулюється спеціальними законами. Сюди ж потрапляють працівник держорганів і органів місцевого самоврядування.

По-друге, обмеження не застосовується при нарахуванні заробітної плати, грошового забезпечення особам із числа осіб, зазначеним вище, які:

 • безпосередньо задіяні у заходах, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
 • беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, у тому числі в операції Об’єднаних сил (ООС).

Перелік відповідних посад встановлює КМУ (коли він буде?).

По-третє, не враховуються до максимального розміру заробітної плати суми:

 • допомоги по тимчасовій непрацездатності (про оплату перших днів непрацездатності мабуть просто забули згадати);
 • допомоги для оздоровлення при наданні щорічної відпустки (грошової допомоги державним службовцям);
 • матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань;
 • оплата щорічної відпустки (основної та додаткових – ст. 7 і 8 Закону «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР);
 • компенсаційні виплати при звільнені, вихідна допомога.

Розміри перелічених виплат визначаються теж без урахуванням обмеження

По-четверте, враховуються до максимального розміру заробітної плати:

 • оплата часу всіх відпусток, що не належать до щорічних тобто навчальних, дитячих, інших оплачуваних додаткових відпусток;
 • оплата часу службового відрядження;
 • сума індексації заробітної плати;
 • доплати за додатковий обсяг роботи: за суміщення професій (посад), виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, розширення зони обслуговування та збільшення обсягу виконуваних робіт;
 • інші компенсаційні та стимулюючі виплати (надбавки, доплати, премія).

По-п’яте, премії включаються в заробіток того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату. До максимального розміру заробітної плати премії, що виплачуються за квартал і більший проміжок часу, включаються в частині, що припадає пропорційно на один місяць такого періоду. Скажімо, у квітні держслужбовцю нарахували премію за І квартал ─  30 000 грн. Тоді до квітневої суми обмеження буде врахована тільки частина премії: 30 000 грн. : 3 = 10 000, решта 20 000 виплачуються понад 47230 грн. Так вважає Мінкекономрозвитку.

По-шосте, якщо працівник перебував частину місяця (на яку припало 10 робочих днів травня) у навчальні відпустці чи відпустці на дітей або хворів, то суму обмеження визначають пропорційно: (47230 грн. : 19 р.дн.) х 10 р.дн. = 24857,98 грн.

Роз’яснення щодо застосування максимального обмеження заробітної плати надано листом Мінекомномрозвитку від 23.04.2020 р.  № 3502-06/26135-01.  Проте воно містить певні некоректності й помилки, тому користуватися ним треба обережно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *