3 причини розробити соп
Кадри і зарплата,  Перевірки,  Податки

Від штрафів по ЄСВ звільнили, але банки контролюють!

Як відомо, тимчасово штрафні санкції, не застосовуються за такі порушення, вчинені у періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року  за:

  • несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;
  • неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄСВ (авансових платежів);
  • несвоєчасне подання звітності з ЄСВ до податкових органів.

Також протягом періодів з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року платникам ЄСВ не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

Тож здавалося б, якщо сплату ЄСВ трохи прострочили під час карантину, то за це нічого не буде. Проте, що ж робити банкам, які повинні контролювати сплату ЄСВ.

ДПС листом від 23.04.2020 р. № 4077/5/99-00-04-06-03-05 банкам пояснила, що банки зобов’язані виконувати покладені на них обов’язки щодо дотримання законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску.

Це означає, що вони вправі приймати від платників єдиного внеску платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати лише за умови одночасного подання платником розрахункових документів про перерахування належних сум ЄСВ або документів, що підтверджують фактичну сплату таких сум у порядку (ст. 24 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 р. № 2464-VI, далі – Закон про ЄСВ).

Тому банками повинні контролювати  відповідно до ст. 24 Закону про ЄСВ його сплату під час виплати  зарплати і у періоді здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

При цьому ДПС рекомендує на період запровадження надзвичайної ситуації ДПС рекомендує отримати адміністративну послугу, зокрема з погодження довідки-розрахунку в електронній формі. Для отримання такої послуги платник єдиного внеску за допомогою Електронного кабінету платника податків може надіслати до відповідного органу ДПС скан – копію належним чином оформленої довідки-розрахунку у форматі pdf (обмеження 2 МБ); скан – копія. Погоджена невідкладно податковим органом направляється на адресу електронної пошти заявника (оригінал платник зможе отримати після закінчення карантину).

Тож маємо, що  маємо: однією нормою дозволять, а іншою – забороняють.

Лист ДПС від 23.04.2020  № 4077/5/99-00-04-06-03-05

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *