ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО КІНЦЕВИХ БЕНЕФІЦІАРНИХ ВЛАСНИКІВ
Перевірки

Повідомлення про кінцевих бенефіціарних власників

Мінюст у листі від 23.04.2020 р. № 3887/8.4.4/32-20 роз’яснив основні моменти щодо надання інформації про кінцевого бенефіціарного власника (КБВ).

Документи про КБВ при реєстрації

Під час дежреєстрації юрособи, держреєстратору слід надати такі документи:

  • структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства;
  • витяг, виписка чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента в країні її місцезнаходження, – у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент;
  • нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, – для фізичної особи – нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, – для фізичної особи – резидента.

Подання зазначених вище документів передбачено для проведення таких реєстраційних дій:

  • державна реєстрація створення юридичної особи;
  • державна реєстрація включення відомостей про юридичну особу, зареєстровану до 1 липня 2004 року, відомості про яку не містяться в Єдиному державному реєстрі;
  • державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до відомостей про розмір статутного капіталу, розміри часток у статутному капіталі чи склад учасників товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю;
  • державна реєстрація переходу юридичної особи приватного права на діяльність на підставі модельного статуту;
  • державна реєстрація переходу юридичної особи з модельного статуту на діяльність на підставі власного установчого документа;
  • державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті її реорганізації;
  • державна реєстрація створення, внесення змін до відомостей та припинення відокремленого підрозділу юридичної особи.

В інших випадках надання таких документів не вимагається.

Оновлення інформації про КБВ

Усі юрособи мають оновити інформацію про КБВ протягом 3 місяців з дня набрання чинності НПА, яким буде затверджена форма та зміст структури власності. Тобто подання відомостей про КБВ вперше відбудеться у 2020 році. Оскільки мова йде про щорічне підтвердження, то виходячи з цього принципу наступне підтвердження має відбутися уже в 2021 році. При цьому Закон про реєстрацію встановив, протягом якого строку має бути підтвердження – 14 к. дн. з дати держреєстрації. Тому кожна юрособа в 2021 році протягом 14 к. дн. з дати держреєстрації створення такої юрособи має підтвердити відомості про КБВ.

Наприклад, якщо юрособа зареєстрована 10 лютого, то обов’язок щодо подання документів відповідно до ст. 171 Закону про реєстрацію в неї виникає з 10 лютого 2021 року.

Подання документів відповідно до зазначеної статті здійснюється незалежно від того, чи відбувались протягом року будь-які зміни щодо КБВ.

Відповідальність

Несвоєчасне подання держреєстратору передбаченої Законом про реєстрацію інформації про КБВ або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про КБВ є адмінправопорушенням, відповідальність за вчинення якого встановлена ч. 6. ст. 16611 КпАП – від 300 до 500 НМДГ (від 5100 до 8500 грн). Протоколи про таке правопорушення складають посадові особи Мінюсту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *