ЯК РАХУВАТИ СТРОК ВИПЛАТИ ВІДПУСКНИХ
Кадри і зарплата

Як рахувати строк виплати відпускних

Заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку (ст. 115 КЗпП). Зазвичай, коли не визначено, в яких днях рахувати строк, то це календарні дні. Це неодноразово озвучувала Мінсоцполітики, проте Держпраці має іншу точку зору. Контролюють же дотримання законодавства про працю саме органи Держпраці й тому не варто нехтувати їх позицією.

На сайті одного з Головних управлінь Держпраці з’явилося свіже роз’яснення щодо підрахунку трьох календарних днів для виплати відпускних.

  1. Триденний строк слід рахувати у календарних днях, але день виплати відпускних не враховується.
  2. Якщо перший день відпустки – 27.04.2020 р. (понеділок), відпускні слід виплатити не пізніше 23.07.2020 р. (четвер). При цьому виплата заробітної плати за період відпустки може бути проведена і раніше, наприклад, у середу (22.04.2020 р.).
  3. У разі останній день строку виплати відпускних припадає на вихідний день, відпускні слід виплатити не пізніше останнього робочого дня тижня до початку відпустки. Ось таку маємо інтерпретацію норми ч. 4 ст. 115 КЗпП.

Тобто якщо перший день відпустки – 30.04.2020 р. (четвер), останній день строку виплати відпускних 26.04.2020 р. (неділя).

За п’ятиденного робочого тижня (субота і неділя – вихідні дні), відпускні виплачуються  24.04.2020 р. (п’ятниця).

За шестиденного робочого тижня оплата повинна бути проведена не пізніше 25.04.2020 р. (субота).

ВАЖЛИВО! Якщо існує термінова необхідність працівника за сімейними обставинами піти у відпустку буквально наступного дня після подання заяви і складання наказу,  працівник в заяві має право вказати про отримання зарплати за таку відпустку в терміни, визначені за згодою між працівником та роботодавцем. Це не буде порушенням вимог законодавства про працю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *