КНП
Медичні КНП

На які доплати з 01.09.2020 можуть розраховувати медики, що лікують хворих на COVID-19

Нинішнє законодавство дуже нечітке й розмите, адже приймаються безліч нормативних актів з одних і тих же питань, що створює плутанину. Як ось з доплатами медикам, багато говорили, приймали нормативні акти, а в підсумку маємо лиш низку проблемних запитань.

Інколи виникає відчуття, що це робиться навмисне.

Тож з’ясуймо на які виплати можуть претендувати медичні й інші працівники, які безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19. І чи можуть зазначені особи отримувати дві доплати одночасно.

Перша доплата  передбаченанаказом Мінпраці «Про умови оплати праці медичних та інших працівників за період роботи по ліквідації епідемій і спалахів з інфекційних хвороб, а також в осередках особливо небезпечних і небезпечних інфекційних хвороб» від 02.06.2003 р. № 145.

Перелік посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, яким здійснюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року, затверджений наказом МОЗ від 02.04.2020 № 768

Зазначену доплату призначали й виплачували згідно з наказом № 145 тільки в березні 2020 ─ у розмірі трьох посадових окладів. З квітня 2020 немає підстав для її виплати, адже вищезгаданий переліе діяв тільки у березні 2020. Так говорить і Держпраці.

Друга доплата встановлена постановою КМУ «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 23.03.2020 № 246 (далі – постанова № 246).

Її встановлюють починаючи з квітня 2020 і до завершення карантину у розмірі 300% зарплати (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов’язкових доплат і надбавок.

 Таку доплату встановлюють медичним та іншим праціникам:

  • які безпосередньо зайняті на роботах з надання медичних послуг хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19) ─  в ЗОЗ, які уклали договір про медичне обслуговування населення за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення за відповідним переліком та обсягом медичних послуг з НСЗУ;
  • центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які задіяні до реагування на випадки коронавірусної хвороби (COVID-19),  в закладах, які уклали договір про медичне обслуговування населення за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення за відповідним переліком та обсягом медичних послуг з НСЗУ;
  • які безпосередньо зайняті на роботах з надання медичної  допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19) у державних ЗОЗ, що визначені у рішеннях відповідних центральних органів виконавчої влади для надання стаціонарної медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19).

Конкретний перелік посад працівників, яким встановлюється доплата, затверджується керівником відповідного закладу охорони здоров’я.

Третя доплата встановленапостановою КМУ «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я» від 19.06.2020 № 610 (далі  – постанова № 610) на період з 1 вересня до 31 грудня 2020 р. (за рахунок спеціально створеного фонду).

На цю виплату можуть розраховувати медичні та інші працівники закладів охорони здоров’я комунальної форми власності (крім лікарів та/або команд первинної медичної допомоги) та ЗОЗ, що належать до сфери управління МОЗ, які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та тим, що забезпечують життєдіяльність населення

Перелік типів закладів охорони здоров’я та перелік посад медичних та інших працівників, для яких встановлюється т доплата за постановою № 610 має затвердити МОЗ, але воно не поспішає.

Розмір доплати встановлений різний для різних категорій працівників:

  • лікарям (незалежно від посад) ─ у розмірі 70% посадового окладу, визначеного за 14 тарифним розрядом ЄТС (посадовий оклад за 14 тарифним розрядом у серпні ─ 5087 грн, з вересня – 5385 грн.);
  • фахівцям, які відповідають кваліфікаційним вимогам, затвердженим МОЗ, ─ у розмірі 50% мінімальної заробітної плати тобто 2500 грн.;
  • молодшим медичним сестрам ─ у розмірі 25% мінімальної заробітної плати тобто 1250 грн.

Зазначена доплата не враховується під час: встановлення доплат медичним та іншим працівникам, визначених постановою № 246; обчислення розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру.

Отже, деякі категорії працівників можуть отримувати й дві доплати одночасно (за постановою № 246 і за постановою № 610). Аби зробити остаточний висновок (хто саме має таке право), треба дочекатися переліку від МОЗ, хто може претендувати на доплату згідно з постановою № 610.

Як відомо, з 1 вересня 2020 підвищені посадові оклади за ЄТС для бюджетних ЗОЗ, але дане підвищення не стосується КНП. Тобто постанова КМУ від 26.08.2020 № 750 не поширюється на КНП. Вони мають підвищувати оклади медикам тільки у разі, якщо система оплати праці КНП прямо прив’язана до розмірів окладів за ЄТС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *