Працівник надав повідомлення, а не довідку МСЕК: чи достатньо?
Кадри і зарплата

Працівник надав повідомлення, а не довідку МСЕК: чи достатньо?

Така ситуація трапляється, що працівник приносить у кадрову службу за основним місцем роботи повідомлення про те, що йому встановлена інвалідність. Здавалось би, які можуть бути питання: є повідомлення про встановлення інвалідності – зараховуємо до нормативу з інвалідності та нараховуємо ЄСВ за ставкою 8,41%.

Але Фонд соцзахисту інвалідів і податківці так не вважають.

Стосовно застосування ставки 8,41% до нарахованої зарплати (відпускних, лікарняних, декретних) осіб з інвалідності є чітка норма: ставка ЄСВ 8,41% застосовується з дати отримання копії довідки МСЕК (абз. 2 п. 8 р. ІІ Інструкціїпро порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449). Тобто працівник надає довідку МСЕК, ми робимо копію, ставимо  дату і з цієї дати можемо застосовувати ставку ЄСВ 8,41%.

А з нормативом робочих місць осіб з інвалідністю ситуація складніша.

Обов’язкові умови для зарахування до нормативу робочих місць:

  • на робоче місце працевлаштована особа з інвалідністю;
  • дане місце роботи для особи з інвалідністю є основним місцем роботи тобто трудова книжка зберігається на підприємстві (зайнятість не має значення);
  • працівник надав документи, що підтверджують його інвалідність.

Однак жоден нормативний акт не визначає, з якої дати зараховувати до нормативу працівника з інвалідністю: з дати встановлення інвалідності, з дати отримання довідки МСЕК чи отримання повідомлення роботодавцем.

Позиції ж державних органів розділилися.

Мінсоцподітики вважає: МСЕК надсилає повідомлення щодо групи та причини інвалідності за місцем роботи особи, яку визнано особою з інвалідністю (п. 24 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою КМУ від 03.12.2009 № 1317). Тому таке повідомлення за формою, затвердженою наказом МОЗ від 30.07.2012 № 577 може бути точкою відліку для зарахування особи з інвалідністю до нормативу робочих місць (лист Мінсоцполітики від 17.10.2019  № 17976/0/2-19/29).

Фонд соцзахисту інвалідів: якщо особаотримала інвалідність, до виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, її зараховують з дати подання працівником документа, що підтверджує інвалідність і надає право застосовувати ставку ЄСВ 8,41% (лист Фонду соцзахисту інвалідів від 02.10.2019 № 02/19-673/05-02).

Отже право на застосування ставки ЄСВ у розмірі 8,41% виникає з дати надання особою з інвалідністю й, відповідно, отримання роботодавцем завіреної ним же копії Довідки до акту медико-соціальної експертної комісії (форма № 157-1/o), затвердженої наказом від 30.07.2012 № 577.

Чи варто керуватися роз’ясненням Міннсоцполітики, вирішуйте самі.

Але питання щодо зарахування кількості робочих місць для влаштування осіб з інвалідністю до виконання нормативу таких робочих місць за звітний період розглядає територіальне відділення Фонду, а  дотримання нормативу осіб з інвалідністю перевірятиме буде Держпраці.

Як  нарахувати ЄСВ на зарплату осіб з інвалідністю та показати у звітності з ЄСВ у місяці встановлення (надання копії довідки МСЕК) та скасування інвалідності розглянемо на «Зарплатно-кадровому марафоні-2020».

ВАЖЛИВО: Учасники заходу зможуть задавати будь-які питання, пов’язаній з нарахуванням ЄСВ та заповнення звітності з ЄСВ  й гарантовано отримають відповіді.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *