Нові ознаки доходів при заповнення формі № 1ДФ з 1 липня 2020!
Податки

Нові ознаки доходів в формі № 1ДФ з 1 липня 2020!

Саме з 01.07.2020 набуває чинності наказ Мінфіну від 26.05.2020 р. № 241, який вніс корективи Мінфін підкорегував додаток до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4.

Докладніше про зміни…

Ознаку доходу 153 «Основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку» розділили на дві – залежно від того надається чи повертається фізособі поворотна фінансова допомога:

  •  ознаку 153 «Сума поворотної фінансової допомоги наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому» використовуватимуть для відображення суми повернутої фізособі поворотної фінансової допомоги;
  • ознаку 197 «Сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку» ─ у разі надання фізособі поворотної фінансової допомоги.

 Ознаку 106 «Надання майна в лізинг, оренду або суборенду» (яка включала всі види доходів щодо оренди, суборенди, лізингу нерухомості, землі та іншого майна)  розділили на кілька видів доходів (ознак):

  •  106 «Надання земельної частки (паю) в лізинг, оренду або суборенду» ─ дохід від надання земельної ділянки (паю) в лізинг, оренду чи суборенду (строкове володіння чи користування);
  • 195 «Надання земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю в лізинг, оренду суборенду, емфітевзис» ─ дохід від надання сільськогосподарської земельної ділянки (майнового  паю) в лізинг, оренду суборенду, емфітевзис;
  • 196 «Надання майна (крім земельної частки (паю), земельної ділянки сільськогосподарського призначення, майнового паю) в лізинг, оренду або суборенду»  ─ дохід від надання іншого  майна  (крім земельних ділянок і паїв), в лізинг, оренду суборенду, емфітевзис.

Ознаку 125 «Пенсійні внески, страхові внески, премії за платника податку, сплачені роботодавцем-нерезидентом» теж уточнили, вилучивши зі звільнених від оподатковуваних доходів внески за договорами довгострокового страхування життя.

Це логічно, адже зазначені внески включаються до бази оподаткування ПДФО на підставі пп. 164.2.16 і відображаються у формі № 1ДФ з ознакою доходу «124» (категорія 103.16 «ЗІР»)

Ознака 128 теж зазнала змін, але вони суто формальні: «інвалідів» замінили на «осіб з інвалідністю».

Ознака 150  «Сума стипендії» приведена у відповідність до пп. 165.1.26 ПКУ тобто з її назви вилучили слова «з бюджету), адже звільнення поширюється на стипендії і суми  індексації (у межах розміру визначеного пп. 169.4.1 ПКУ, у 2020 ─ 2940 грн.), що виплачуються студенту, курсанту, ординатору, аспіранту, ад’юнкту незалежно від джерела їх виплати.

Оскільки оновлені ознаки доходів застосовуються з 01.07.2020, то немає підстав їх використовувати у формі № 1ДФ за 2 квартал 2020.

Таку ж позицію наразу озвучують і податкові органи. Так, в роз’ясненні від ОВПП ДПС щодо нових ознак доходів (за цим посиланням) податківці зазначають, що нові ознаки доходів потрібно буде застосовувати починаючи з ІІІ кварталу 2020 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *