ЯК ВИЗНАЧАТИ СТРОКИ КАРАНТИННОЇ ВІДПУСТКИ І НЕ ТІЛЬКИ: «ДО» ≠ «ПО»?
Кадри і зарплата

Як визначати строки карантинної відпустки і не тільки: «ДО» ≠ «ПО»?

Останні дні це питання звучить дуже часто та й не дивно.

Так постановою КМУ від 11.03.2020 № 211 ( у редакції постанови КМУ від 04.05.2020 № 343) встановлено дію карантину з 12.03.2020 до 22.05.2020.

Далі постановою КМУ від 20.05.2020 № 392 було подовжено дію карантину з 22 травня до 22 червня (уже навіть  є проект постанови, що подовжить дію адаптивного карантину до 31.07.2020).

Тому виникає логічне питання, чому 22 травня повторюється в обох постановах і до якої дати потрібно було надавати карантинну відпустку без збереження зарплати до 21 травня (включно) чи до 22 травня (включно).

Рахуємо так:  дія карантину, встановленого постановою № 211 закінчується 21.05.2020, а з 22.05 2020, але він подовжений постановою № 392 з 22 травня по 21 червня (включно)

Останні кілька років встановилася усталена практика застосування прийменників «До» і «По» під час визначення дати закінчення певного строку. Якщо в тексті постанови зазначено «до 22 червня», то це означає що 22 червня не включаємо й строк діє по 21 червня (включно).

У випадку, коли було б зазначено «по 22 червня», то це б означало, що 22 число включається у цей строк.

Тож наведемо кілька тлумачень, якіпідтверджують такий підхід.

По-перше, саме така позиція була висловлена у п. 1.9 постанови Пленуму ВСУ “Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов’язань” від 17.12.2013 № 14 – стосовно визначення граничної дати сплати грошових зобов’язань.

По-друге, такий спосіб визначення закінчення дати певного строку наведений ВСУ у Постанові від 16.04.2014 р. за справою № 6-24цс14 та постанові від 23.11.2016 р. за справою № 242/3708/14-ц – щодо визначення строку  трирічної позовної давності.

По-третє, податківці так само застосовують граничний строк сплати податків. Для прикладу, ФОП повинен сплачувати ЄСВ за квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ. Податківці вважають, що останній день сплати ЄСВ – 19 число (тобто до настання 20 числа). 

Для роботодавців, які сплачують ЄСВ, нарахований на зарплату працівників за звітний місяць (нараховану, але не виплачену), граничний строк встановлений – не пізніше 20 числа наступного місяця. І тут уже гранична дата саме 20 число.

По-четверте, аналогічний підхід застосовується і під час обчислення строків у трудових відносинах. Хоча ст. 2411 КЗпП чітко не визначає, як застосовувати прийменники «До» і «По».

Тож у заяві про надання відпустки без збереження зарплати у зв’язку зі встановленням КМУ карантину працівник мав би зазначити «з 22 травня по 21 червня», іноді пишуть «з 22 травня до 21 червня (включно)»

У обох випадках дата закінчення відпустки буде 21 червня.

Р.S.ВСУ вирішив, що «ДО» включає граничну дату!

Детальніше – у статті “ВСУ вирішив, що в трудових відносинах «ДО» включає граничну дату!”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *